• Novinka
Swanson - Chromium Picolinate - 100 caps

Swanson - Chromium Picolinate - 100 caps

Kód:

5,90 €
S DPH

Pikolinát chrómu je výživový doplnok, ktorý zvyšuje účinnosť inzulínu na optimálnu úroveň. Tento populárny výživový doplnok je kombináciou prvku chróm a kyseliny pikolínovej.

  • Bezpečný nákup Bezpečný nákup
  • Dodanie do 24. hod. Dodanie do 24. hod.
  • Pomoc s nákupom Pomoc s nákupom

K niektorým z výhod pikolinátu chrómu patrí aj jeho schopnosť udržať zdravý telesný metabolizmus. Najbežnejšie použitie pikolinátu chrómu je práve pri pomoci s chudnutím. Výrobcovia udávajú, že tento doplnok dokáže rozpúšťať tuky, dramaticky znížiť apetít a zvýšiť metabolizmus. Chudnutie s pomocou pikolinátu chrómu je dosiahnuté schopnosťou pikolinátu znížiť chute na sladké a celkové návaly hladu. Zlepšený metabolizmus uhľohydrátov a tuku je hlavnou funkciou pikolinátu chrómu, ktorá dokáže pomôcť pri správnom manažmente hmotnosti a chudnutí. Ďalším prínosom je fakt, že pikolinát chrómu dokáže znížiť vysoký krvný tlak a cholesterol, keďže pomáha pri podpore zdravých funkcií rastového hormónu. Každý, kto chce zlepšiť svoje celkové zdravie a podporiť schopnosť cvičiť a udržať si zdravú telesnú váhu, by mal do svojej stravy zaradiť pikolinát chrómu.

Ako pikolinát chrómu funguje?

Presný mechanizmus, ako chróm zlepšuje inzulínovú nedostatočnosť, sú v súčasnosti nejasné. Predpokladá sa, že chróm nejakým spôsobom dokáže zvýšiť senzitivitu inzulínových receptorov. Avšak, pretože výskum doteraz nemá konečnú odpoveď, pokiaľ ide o presné fungovanie pikolinátu chrómu, existujú rôzne protichodné teórie o jeho presnom účinku. Niektorí tvrdia, že vylepšená účinnosť inzulínu spôsobuje nárast v tvorbe serotonínu. Čo následne znižuje apetít. Iní prehlasujú, že chróm môže regulovať procesy tvorby tuku v tele, bránia nadmernej tvorbe tuku. Jedna hypotéza tvrdí, že pikolinát chrómu zvyšuje syntézu proteínov, čo v zápätí stimuluje rast svalov.

Väčšina vedeckých dôkazov tvrdí, že pikolinát chrómu pri chudnutí nepomáha, že pri chudnutí nie je žiadnym prínosom. Ak bude chýbať pohyb a cvičenie, môže dokonca prispieť k priberaniu. Dôležitou poznámkou je fakt, že všetky skupiny zahrnuté do štúdií ohľadom pikolinátu chrómu, hlavne skupiny s obéznymi ľuďmi, dokázali znížiť telesnú váhu a množstvo tuku, keď boli jednotlivci zaradení  do programov s cvičením a tréningami. Hoci pikolinát chrómu nemal taký veľký vplyv na chudnutie, ako sa očakávalo, účastníci testov napriek tomu schudli a vďaka cvičeniu tiež nabrali svalovú hmotu.

3 položky

16 ďalších produktov v rovnakej kategórii:

Hore