DOPRAVA ZADARMO už pri nákupe nad 100€

  • Novinka
Warrior Labs - Amino Essence 400 g
  • Warrior Labs - Amino Essence 400 g

Warrior Labs - Amino Essence 400 g

19,89 €

Komplex BCAA, EAA a ďalších účinných látok pre podporu výkonu počas tréningu.

Warrior Labs - Amino Essence 400 g

Warrior Labs -

19,89 €
Množstvo :
Snažíme sa tieto produkty v čo najkratšom čase naskladniť.

  • Bezpečný nákup Bezpečný nákup
  • Pomoc s nákupom Pomoc s nákupom

Amino Essence je produkt zostavený z 3 skupín látok:

  1. BCAA (leucín, valín, izoleucín v klinicky overenom pomere 2:1:1)
  2. Amino Matrix zmes (8 esenciálnych aminokyselín, ktoré sú nevyhnutné pre vaše zdravie, rast svalov a celkovú pohodu)
  3. Amino & Nutrient zmes (zložka pozostávajúca z Citrulín malátu, Arginínu, R-ALA, D-Pinitolu, Chróm pikolinátu, vitamínu B3 a B6, horčíka a draslíka).

Znamená to, že tento produkt nie je čisto aminokyselinový. Nájdete v ňom BCAA, EAA (esenciálne aminokyseliny) ale aj látky, ktoré vám napomôžu zvýšiť váš telesný výkon v posilňovni a popri tom všetkom budú vaše svaly napumpované do prasknutia. Rozhodne oceníte aj antioxidačný účinok vďaka zložke R-ALA.

Amino Essence predstavuje komplexný aminokyselinový produkt najvyššej kvality. Jednotlivé aminokyseliny v tomto produkte nepodliehajú štiepeniu, ale po aplikácii smerujú okamžite do krvi, kde spúšťajú anabolické procesy.

Zažite pocit plnosti svalov a napumpovania aj niekoľko hodín po tréningu. Amino Essence je vďaka svojmu zloženiu najkomplexnejší produkt aký môžete mať. Synergia BCAA, ECA, Citrulín malátu, Arginínu, R-ALA, vitamínov a minerálov ho predurčuje na absolútny vrchol vo svojej kategórii. Odmeňte sa svojim svalom po tvrdom tréningu tým najlepším!

Amino Essence je vyrobený čisto z naturálnych látok bez použitia potravinových aditív (éčok). Je vhodný pre ľudí s alergiou na laktózu, celiatikov, vegánov a vegetariánov. Obsahuje 0 % kalórií! Je teda vhodným adeptom na post ideálneho pomocníka do diéty, resp. predsúťažnej prípravy. Amino Essence sa pripravujú veľmi ľahko vďaka svojej dokonalej rozpustnosti. Pripravený nápoj je lahodnej chuti bez neprirodzených umelých rušivých prvkov.

Ak idete stavať dom, bez kvalitného stavebného materiálu sa nezaobídete. Rovnako je to aj pri budovaní svalov. Na to, aby sa vám podarilo dosiahnuť postavu snov, bez bielkovín sa jednoducho nezaobídete. Teraz nemyslíme len konzumáciu veľkého množstva mäsa, vajec a tvarohu. Máme na mysli aj suplementy, ktoré sú schopné odvracať stav katabolizmu po náročnom tréningu a vyvolať anabolické procesy v tele. Aminokyseliny ako základné stavebné jednotky sú v športovej výžive nenahraditeľné a nevyhnutné.

Veľká časť našich buniek, svalov a tkaniva je tvorená aminokyselinami, čo znamená, že vykonávajú tiež veľa dôležitých telesných funkcií (dávajú bunkám štruktúru). Zohrávajú kľúčovú úlohu pri preprave a skladovaní živín. Aminokyseliny majú vplyv na funkciu orgánov, žliaz, šliach a artérií. Okrem toho sú nevyhnutné pri hojení rán a na opravu tkanív, najmä svalov. Podieľajú sa tiež na odstraňovaní odpadových látok, ktoré vznikajú v súvislosti s metabolizmom.

Čo ak je aminokyselín v strave málo?

V prípade nedostatočných dávok aminokyselín je telo nútené rozložiť svoje svalové tkanivo, aby opravilo svalstvo poškodené vplyvom tréningu. Výsledkom bude úbytok svalovej hmoty (atrofia). Telo, ktoré disponuje väčším množstvom svalov má zvýšenú spotrebu energie, rovnako tak vyššiu potrebu aminokyselín.

Ľudský organizmus nie je schopný syntetizovať všetky aminokyseliny. Niektoré z nich musia byť prijaté z potravy ako prekurzory. Aminokyseliny, ktoré majú vo svojej molekule rozvetvený reťazec, aromatický kruh alebo heterocyklus (valín, leucín, izoleucín, metionín, treonín, fenylalanín, tryptofán, lyzín, histidín), potrebuje organizmus prijímať výlučne z potravy, lebo si ich nevie vyrobiť sám. Tieto aminokyseliny sa nazývajú esenciálne aminokyseliny.

BCAA (aminokyseliny s rozvetveným reťazcom) - valín, leucín, izoleucín sú najdôležitejšie aminokyseliny pre všetkých športovcov, kulturistov alebo inak aktívnych jedincov. Ich suplementácia je nevyhnutnosťou najmä v obdobiach redukcie hmotnosti, kedy je strava kaloricky redukovaná. BCAA priamo chránia svalovú hmotu pred deštrukčnými vplyvmi diéty. Po vedeckých výskumoch v poslednej dobe bolo jednoznačne potvrdené, že najefektívnejší pomer BCAA je 2:1:1 (leucín:valín:izoleucín).

L-histidín - k nedostatku tejto aminokyseliny môže dôjsť pri nevyváženej strave a pri veľkom strese. Jeho znížené množstvo môže viesť k poruchám rastu alebo vzniku reumatickej artritídy. L-histidín má v organizme veľa vitálnych funkcií – podieľa sa na syntéze hemoglobínu, oprave tkaniva a posilňuje tiež imunitný systém. Jednou z najdôležitejších charakteristík histidínu je, že sa môže premeniť na rôzne látky, vrátane histamínu, glutamátu a hemoglobínu. Okrem toho sa podieľa na rôznych metabolických reakciách, a preto nepriamo zabezpečuje prívod kyslíka do všetkých orgánov a tkanív.

N-Acetyl L-Cysteín - je proteinogénna aminokyselina, ktorá prispieva k tvorbe proteínov. L-cysteín podporuje syntézu vysoko antioxidačného glutatiónu a môže byť tiež uložený v tejto chemickej forme. Hrá dôležitú úlohu pri detoxikácii a výslednej ochrane viacerých tkanív a orgánov. Podľa nedávnych výskumných štúdií spomaľuje prirodzený proces starnutia, pomáha pri prevencii demencie a roztrúsenej sklerózy.

L-treonín - je dôležitý pre reguláciu bielkovinovej rovnováhy v tele. Táto aminokyselina je prekurzorom serínu a glycínu. To sú dve ďalšie aminokyseliny potrebné na produkciu svalového tkaniva. L-treonín podporuje tráviace funkcie, imunitný systém, pečeňovú a kardiovaskulárnu funkciu a centrálny nervový systém.

L-tryptofán - nedostatok tejto esenciálnej aminokyseliny môže viesť k nepravidelným výkyvom nálady a príležitostne aj k depresii, pretože L- tryptofán plní dôležité funkcie v nervovom systéme. L-tryptofán znižuje chuť do jedla a úzkosť.

L-tyrozín - táto aminokyselina je úzko spojená s funkciou nervového systému, metabolizmom a reguláciou nálady. Tyrozín je nevyhnutný na výrobu mozgových chemikálií, ktoré pomáhajú regulovať citlivosť na bolesť a chuť do jedla. L-tyrozín pomáha telu primerane reagovať na stres. Tyrozín je tiež potrebný pre zdravú funkciu štítnej žľazy, nadobličiek a hypofýzy.

L-lyzín - hrá mimoriadne dôležitú úlohu v imunitnom systéme. Podieľa sa na vývoji protilátok a má dôležité antivírusové vlastnosti. Štúdie ukazujú, že táto aminokyselina je obzvlášť prospešná na ochranu pred herpes vírusom. Ukázalo sa, že lyzín znižuje výskyt úzkosti a pomáha pri tvorbe kolagénu a svalového tkaniva.

L-metionín - hlavné funkcie L-metionínu zahŕňajú budovanie rôznych proteínových molekúl a syntézu aminokyseliny L-cysteínu. Navyše L-metionín má antioxidačné vlastnosti, a preto môže chrániť telo pred toxickými látkami a voľnými radikálmi. Reaguje s poškodzujúcimi látkami, čím zabraňuje ničeniu iných látok alebo buniek. Kapacita tela na vylučovanie látok močom je ovplyvnená množstvom L-metionínu v tele a nedostatok môže viesť k problémom v tejto oblasti.

L-fenylalanín - je klasifikovaný ako neesenciálna aminokyselina a podieľa sa na produkcii neurotransmiterov norepinefrínu (noradrenalín), dopamínu a epinefrínu (arenalínu).


Dávkovanie

1 odmerku (13 g) rozmiešajte v 200-250 ml studenej vody. Takto pripravenú dávku môžete užiť pred počas alebo po tréningu. V dňoch tréningového voľna užite 1 dávku v priebehu dňa. Maximálna denná dávka sú 2 odmerky.


Tabuľka nutričných hodnôt

Veľkosť jednej dávky: (príchuť Pineapple)13 g
Počet dávok v balení: (400 g) 30
BCAA Instanr 2:1:1 4 000 mg
z toho L-leucín 2 000 mg
z toho L-valín 1 000 mg
z toho L-izoleucín 1 000 mg
Amino Matrix zmes 5 000 mg
z toho L-histidín HCl 500 mg
z toho N-acetyl L-cysteín 250 mg
L-treonín 750 mg
L-tryptofán 250 mg
L-tyrozín 750 mg
L-lyzín 1 500 mg
L-metionín 500 mg
L-fenylalanín 500 mg
Amino & Nutrient zmes 2 900 mg
L-citrulín malát 1 300 mg
L-arginín alfa ketoglutarát 2:1 800 mg
Kyselina alfa lipoová R-ALA 300 mg
D-pinitol 160 mg
Chrómpikolinát 70 mg
Niacín (vitamín B3) 18 mg
Vitamín B6 2 mg
Glukonát horečnatý 100 mg
Citrát draselný 70 mg

Zloženie

Patentované prírodné príchute, sladidlá, arómy, ovocný koncentrát, arabská guma, sukralóza, acesulfam-K.


Informácie pre alergikov

Bez lepku a laktózy.


Upozornenie

Doplnok výživy. Neprekračujte dennú odporúčanú dávku. Tento výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada pestrej stravy. Skladujte mimo dosahu malých detí. Tento produkt nie je určený k diagnostike, liečbe, na vyliečenie alebo prevenciu akejkoľvek choroby. Nevhodný pre osoby mladšie ako 18 rokov, tehotné a dojčiace ženy. Uchovávajte na suchom mieste mimo dosahu priameho slnečného žiarenia v teplote 6-25 °C. Chráňte pred mrazom a vlhkosťou.