Kompava - 100% Natural Micellar Casein 500g Väčšie

Kompava - 100% Natural Micellar Casein 500g

Nový produkt

prírodný micelárny kazeín

 

100% Natural Micellar Casein KOMPAVA - 80% micelárna forma kazeínu s výbornou stráviteľnosťou, vysokou biologickou hodnotou, využiteľnosťou, kvalitným a vyváženým spektrom aminokyselín, minerálov a vitamínov. Nočný proteín KOMPAVA 100% natural Micellar Casein je vhodný pre výstavbu kvalitnej svalovej hmoty s postupne vstrebateľnými bielkovinami a silným antikatabolickým účinkom. Je vhodný na použitie hlavne pred spaním, ako tzv. „nočný proteín“ alebo na obdobie, kedy dlho nebudete prijímať stravu.

Viac detailov

14,80 € s DPH

 • Micelárny kazeín KOMPAVA je vhodnou športovou výživou pre športovcov s dôrazom na maximálne využitie proteínu s čo možno najmenším nedostatkom bielkovín. Často je nazývaný aj ako night protein, nakoľko jeho postupné uvoľňovanie aminokyselín po dobu až 7 hodín je bohatým zdrojom bielkovín pre hlavný čas regenerácie - spánok. Táto najkvalitnejšia forma kazeínu je vhodná takisto pre obdobie, kedy nemáte prístup k bielkovinám v strave a došlo by k úbytku bielkovín zo svalov.

  Kazeínový proteín KOMPAVA Micellar Casein obsahuje:

  • Zdroj bielkovín – mikrofiltrovaný mliečny izolát – pomaly a postupne vstrebateľný proteín s 92% obsahom micelárnych kazeínov, veľmi dobre stráviteľný, 100% nedenaturovaný, prírodný, s vysokým anabolickým a antikatabolickým účinkom, uvoľňuje sa až do 7 hodín
  • Kvalitný profil aminokyselín zabezpečuje vysoký anabolický efekt. Vysoký obsah najdôležitejšej aminokyseliny lyzín podporuje schopnosť maximálne zúžitkovať ostatné aminokyseliny. Lyzín podporuje vznik antiteliesok, hormónov, enzýmov, tvorbu kolagénu, svalových proteínov, znižuje hladinu TG(triglyceridov), zabráňuje tvorbe replikácií herpesových vírusov. Vysoký obsah sírnej aminokyseliny metionín podporuje metabolizmus buniek, detoxikáciu organizmu, deaktiváciu voľných radikálov ako aj tvorbu monoamínov (hormóny šťastia a kľudu). Pre svoju schopnosť chrániť sliznicu žalúdka a čreva bola zaradená medzi vitamíny ako aj vitamín U (anti-ulcus-fakctor).
  • Horčík – fortifikácia horčíkom eliminuje nepomer Ca:Mg v mliečnom proteíne, čím dochádza k výraznému posilneniu tvorby energie v bunke, vstrebávaniu Ca a zabudovanie do osteocytov (kostné bunky). Horčík transportuje cukor do buniek a asistuje pri jeho premene na energiu. Podporuje tvorbu inzulínu, zlepšuje využiteľnosť kyslíka v bunkách. Zúčastňuje sa viac ako 100 enzymatických procesoch a biochemických reakciách, ukľudňuje NS. Podporuje činnosť srdca, posilňuje svalstvo, zabraňuje stresu a kŕčom. Synergický pôsobí s vitamínmi C, E, B2, B6.
  • Enzýmy – vysoký obsah komplexných enzýmov zabezpečujú dokonalé štiepenie a trávenie bielkovín. Proteín bohatý na enzýmy zabezpečí dokonalý tráviaci proces a tiež dostatok metabolických enzýmov pre iné potrebné procesy organizmu. Zabráni tak nedostatkom, aby sa metabolické enzýmy využívali na proces trávenia a nie na ochranu proti zápalovým procesom, čistenie krvi a likvidáciu nežiaducich buniek.
  • Zdroj vitamínov – zlepšuje metabolizmus a využitie bielkovín, tukov a laktózy posilňuje imunitný a nervový systém.
  • Vitamín D– fortifikácia vitamínom D zabezpečuje dokonalé využitie vysokej hodnoty vápnika v uvedenom proteíne a dopĺňa vitamín v období chudobnom na slnečné žiarenie. Vitamín D je nevyhnutný na dobrú stavbu kostí a zubov, podporuje kontrakciu svalov, funkciu nervov, imunitný systém ako i celkovú tvorbu buniek. Spomaľuje tvorbu niektorých druhov rakoviny a zároveň podporuje tvorbu endogénnych mikrobiálnych peptidov (AMP), ktoré aktívne pôsobia proti baktériam, plesniam a vírusom.
  • Sucralose – vysoko-intenzívne sladidlo prírodného charakteru
  Nutričné hodnoty
  100% Natural Micellar Casein 1,8 kg (čokoláda-pomaranč)
  Veľkosť 1 dávky: 30 g
  Počet dávok v balení: 60
  Nutričné hodnoty1 dávka (30 g)% ODD*
  Kalórie105,5 kcal**
  Bielkoviny24 g**
  Sacharidy1,2 g**
  Tuky0,4 g**
  Vitamíny **
  Vitamín C (k. L-askorbová)30,6 mg38,2%
  Niacín (nikotínamid)9,4 mg58,9%
  Vitamín E (DL-α-tokoferylacetát)5,4 mg45%
  Kys. pantoténová (D-pantotenát vápenaty)3,09 mg51,5%
  Vit. B6 ( pyridoxín hydrochlorid)1 mg71,4%
  Vit. B2 (riboflavín)1,05 mg75%
  Vit. B1 (tiamínhydrochlorid)0,72 mg65,4%
  Biotín (D-biotín)0,076 mg152%
  Kys. listová (kys. pteroylmonoglutámová)114,4 mg58,7%
  Vit. B12 (kyanokobalamín)3,81 mg190,5%
  Vitamín D5,04 mg100,8%
  Minerály
  Vápnik753 mg94,1%
  Draslík87 mg4,35%
  Fosfor435 mg62,1%
  Sodík29,1% mg1,21%
  Horčík375 mg100%
  Enzýmy75 mg**
  Aminokyseliny
  L-alanín1,392 g**
  L-arginín0,783 g**
  L-asparagín3,162 g**
  L-cystín0,783 g**
  L-glutamín4,816 g**
  L-glycín0,522 g**
  L-Histidín0,582 g**
  L-izoleucín1,596 g**
  L-leucín3,510 mg**
  L-lyzín2,785 g**
  L-metionín0,638 g**
  L-fenylalanín1,073 g**
  L-prolín1,509 g**
  L-serín1,305 mg**
  L-treonín1,480 g**
  L-tryptofán0,609 g**
  L-tyrozín1,015 g**
  L-valín1,451 g**
  *odporúčaná denná dávka
  **denná dávka nie je stanovená
  Zloženie
  Micelárny kazeín, oxid horečnatý, arómy, sladidlo: sukralóza, vitamíny: C (kys.L-askorbová), niacín (nikotínamid), vit.E (DL-α- tokoferylacetát), Vit.B6 (pyrodoxín hydrochlorid),Vit.B1 (tiaminhydrochlorid), Vit.B2(riboflavín), Kys.pantoténová (D-pantotenát vápenatý), Biotín (D-biotín), Kys.listová (kys.pteroylmonoglutámová), Vit.B12 (kyanokobalamín), vitamín D (kalciferol), enzýmový komplex (papain, amyláza, proteáza, laktáza, lipáza, celuláza, bromelain), kakaový prášok (22%-ný), arómy: prírodná smotanová, čokoládová, pomarančová.
  Alergény
  Obsahuje mlieko alebo výrobky z nich

   

  Odporúčané dávkovanie

  Zmiešajte 2 odmerky prášku (30 g) v 250 - 300 ml nízkotučného mlieka alebo vody a užite 1 - 2x denne.

  Výhody

  • pre športovcov vyžadujúcich nárast svalovej hmoty (naberanie svalovej hmoty, rysovanie)
  • pre športovcov vyžadujúcich regeneráciu po športovom výkone (silové športy, vytrvalostné športy)
  • pri pravidelnom ťažkom fyzickom zaťažení
  • pri nevhodnom a nedokonalom stravovaní (nízka výživová hodnota potravy, diétne chyby)
  • proteínový kokteil pri nízkom vstrebávaní vápnika, osteoporóze
  • pri požiadavke dlhodobého zasýtenia (nočný proteín, pri dlhodobom neprijímaní potravy, znižovanie váhy, obmedzovanie stravy)

Recenzie

  Napísať recenziu

  Kompava - 100% Natural Micellar Casein 500g

  Kompava - 100% Natural Micellar Casein 500g

  prírodný micelárny kazeín

   

  100% Natural Micellar Casein KOMPAVA - 80% micelárna forma kazeínu s výbornou stráviteľnosťou, vysokou biologickou hodnotou, využiteľnosťou, kvalitným a vyváženým spektrom aminokyselín, minerálov a vitamínov. Nočný proteín KOMPAVA 100% natural Micellar Casein je vhodný pre výstavbu kvalitnej svalovej hmoty s postupne vstrebateľnými bielkovinami a silným antikatabolickým účinkom. Je vhodný na použitie hlavne pred spaním, ako tzv. „nočný proteín“ alebo na obdobie, kedy dlho nebudete prijímať stravu.

  Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež: