ACAI BIO - PRÁŠEK - 125 G Väčšie

ACAI BIO - PRÁŠEK - 125 G

Nový produkt

Acai prášok je vyrobený z výživnými látkami nabitých acai bobúľ (Euterpe oleracea) rastúcich na palmách v brazílskych a peruánskych oblastiach Amazónie. Len nedávno sa ovocie acai stalo populárne aj v západnom svete aj vďaka svojmu veľmi vysokému množstvo antioxidantov.

Viac detailov

19,00 € s DPH

 • Príbeh ovocia acai začína v Južnej Amerike, kde sú dvakrát ročne zbierané z vysokých paliem čierne, trblietavé a výživné bobule. V Brazílii, kde sa hojne pestujú, predstavujú acai palmy jednu z najdôležitejších rastlín, pretože toto ovocie je hlavnou zložkou stravy v oblasti. Sušenie nazbieraných plodov prebieha pomocou mrazu, čo napomáha k uchovaniu najvyššej kvality a koncentrácie účinných látok v Acai prášku.

  Pozitivný prínos bobulí acai

  • vysoké skóre ORAC (Oxygen Radical Absorbancia Capacity / Kapacity absorbcie kyslíkových radkálov): nebývalá schopnosť na seba viazať voľné radikály, čo pomáha chrániť bunky pred oxidačným poškodením

  • obsahujú esenciálne mastné kyseliny (kyselina linolová a olejová): znižovanie cholesterolu, prispievajú k správnemu fungovaniu nervového systému (telo si ich nedokáže vyrobiť samo)

  • obsahujú široké spektrum aminokyselín (tyrozín, tryptofán, valín, izoleucín, lyzín, fanylalanin, ...): nevyhnutné pre regeneráciu

  • obsahujú fytosteroly (beta-sitosterol): pomáhajú znižovať cholesterol

  • vysoký obsah vlákniny: prispieva k pocitu sýtosti

  • zdroj vitamínov a minerálov: vitamín A, B1, B2, B3, C; minerály fosforu, vápnika a draslíka

  • fosfor: je nevyhnutný pre štruktúru zubov, kostí a bunkových membrán

  • vápnik: základný pre zdravú štruktúru kostí, pomáha pri hojení fraktúr

  • draslík: udržuje rovnováhu medzi vodou a elektrolyty v ľudskom tele, pomáha udržiavať zdravý krvný tlak

  • spektrum vitamínu B: napomáhajú k správnej činnosti nervovej sústavy, dôležité pre metabolické procesy v tele

  • vitamín C: antioxidačné účinky ochraňujúci bunky v tele, priaznivo prispieva k zdraviu kardiovaskulárneho systému, pomáha k správnej práci nervového systému, napomáha pri rekonvalescencii, podporuje imunitný systém a stavbu a udržiavanie zdravých kostí, zubov, chrupaviek, ďasien a kože, je nevyhnutný pre energetický metabolizmus a transformáciu potravy v energiu, prispieva k absorpcii železa z potravy

  • vitamín E: prispieva k správnej funkcii imunitného systému a zvyšuje obranyschopnosť, aktivuje energetický metabolizmus, pomáha pri správe hmotnosti, zvyšuje účinnosť vitamínu C, antioxidačné účinky

  Doporučené dávkovanie: 1-2 kávové lyžičky denne

  Zloženie: 100% lyofilizovaný prášok z acai bobulí

  Nutričné hodnoty

  v 100 g

  Energetická hodnota

  2264 kJ

  Tuky

  54 g

  z toho nasýtené

  15 g

  Sacharidy

  32 g

  z toho cukry

  1 g

  Vláknina

  27 g

  Bielkoviny

  9,8 g

  Soľ**

  0,2 g

  Vápnik

  156 mg (20 %)*

  Draslík

  530 mg (26 %)*

  Železo

  4,3 mg (30 %)*

  Vitamín B1

  1,36 mg (124 %)*

  Vitamín B2

  1,21 mg (86 %)*

  Vitamín E

  20 mg (16,6 %)*

  *Referenčné hodnoty príjmu

  Použitie: prášok sa hodí do všetkých druhov koktejlov, nápojov, čerstvých štiav, zmrzlín, dezertov, pudingov alebo do raňajkovej kaše. Stačí pridať jednu či dve lyžičky a zásobíte sa energiou a nutrične cennými látkami na celý deň.

  Ukladajte mimo dosahu detí. Skladujte na chladnom, temnom a suchom mieste. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Nie je určené deťom do 3 rokov, tehotným a dojčiacim ženám.

Recenzie

  Napísať recenziu

  ACAI BIO - PRÁŠEK - 125 G

  ACAI BIO - PRÁŠEK - 125 G

  Acai prášok je vyrobený z výživnými látkami nabitých acai bobúľ (Euterpe oleracea) rastúcich na palmách v brazílskych a peruánskych oblastiach Amazónie. Len nedávno sa ovocie acai stalo populárne aj v západnom svete aj vďaka svojmu veľmi vysokému množstvo antioxidantov.